نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی در تهران و البرز از خدمات پارسا سرویس می‌باشد. با گرم شدن هوا یکی از نیاز‌های مردم پس از خریداری سرویس‌های سرمایشی، نصب کولر آبی در تهران و البرز است، در صورتی که کولر داشته باشند قبل از راه اندازی، سرویس کولر آبی در تهران و البرز می‌باشد و اگر کولر با مشکل روبه رو شود خدمات تعمیر کولر آبی در تهران و البرز لازم می‌باشد.

نصب کولر آبی در تهران و البرز

نصب کولر آبی در تهران و البرز یکی از کارهایی است که پس از خرید کولر و قبل از راه اندازی آن باید انجام شود با پارسا سرویس همراه باشید تا به صورت کلی شما را با نصب کولر آبی در تهران و البرز آشنا کند.
نصب کولر آبی در تهران و البرز یکی از کارهایی است که کارشناسان برق در آن تخصص بالایی دارند و بهترین کار برای نصب کولر آبی در تهران و البرز کمک گرفتن از این کارشناسان است.
در این بخش می‌خواهیم ساختمان برق کشی کولر‌های آبی را برای شما توضیح دهیم.
قسمت‌های برق کشی شده کولر آبی سه بخش اند از جمله کلید موتور، کلید پمپ آب، کلید دور تند و کند که در ادامه شما را بیشتر با آن‌ها آشنا می‌کنیم.

کلید موتور

کلید موتور برای روشن و خاموش کردن موتور کولر می‌باشد که معمولا رنگ کلید موتور کولر قرمز رنگ می‌باشد.

کلید پمپ

کلید پمپ به دلیل اینکه برای آبرسانی است معمولا آبی رنگ است و کلید پمپ جهت آبرسانی آب به پوشال‌های کولر یا همان روشن کردن پمپ استفاده می‌شود.

کلید دور تند و کند

برای این نوع کلید‌ها رنگ خاصی در نظر گرفته نشده و این امکان وجود دارد که هر رنگی باشند کار این نوع کلید تنظیم دور تند و کند موتور کولر آبی می‌باشد.

کلید دور تند و کند کولر آبی

نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی در تهران و البرز

در ادامه در پارسا سرویس می‌خواهیم نحوه نصب جعبه سرویس و کلید‌های کولر را توضیح دهیم با ما همراه باشید.
برای نصب کولر آبی در تهران و البرز باید سه رشته سیم از جعبه سرویس به سمت کلید‌های کولر آبی بکشیم که هر کدام از این سیستم‌ها برای یک بخش است.
یکی از آن‌ها برای نول و یکی دیگر برای فاز و آخرین سیم برای ارت (اگر توجه داشته باشید earth به معنای زمین است و ارت در اینجا به معنی سیم متصل به زمین است) است.
برای اتصال کولر و کلید آن بهترین کار این است که از کابل‌های پنج مفتولی (مفتول به معنای پیج و تاب خورده می‌باشد و در اینجا به معنای سیم‌های قابل انعطاف به هم پیچیده شده) استفاده کنید.
در عکس زیر یک کابل چهار مفتولی را مشاهده می‌کنید.

کابل چهار مفتولی کولر آبی

نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی در تهران و البرز

از جمله کابل مفتولی که دارای 5 رشته سیم است هر کدام از این سیم‌ها برای یک قسمت از جمله فاز، نول، تند، کند و ارت و در صورتی که سیم ارت نداشته باشیم از چهار مفتولی استفاده می‌کنیم.
در عکس زیر نقشه نصب کولر آبی در تهران و البرز قرار داده شده است.

زیر نقشه نصب کولر آبی

نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی در تهران و البرز

این توضیحات مختصر نمی‌توانند شما را در حد یک مهندس برق برای نصب کولر آبی آماده کنند و در صورتی که قصد نصب کولر آبی در تهران و البرز را دارید می‌توانید از پارسا سرویس کمک بگیرید تا در کمترین زمان ممکن کارشناسان خود را جهت ارائه سرویس به منزل و محل کار شما بفرستند.
مجموع نکاتی که باید برای نصب کولر آبی رعایت شود از جمله نکات زیر می‌باشند:

  1. بهتر است که از کابل‌های مفتولی استفاده شود چرا که از نظر ایمنی بهتر هستند.
  2. در صورتی که علم کافی در برق کشی کولر آبی ندارید باید این کار را به متخصصان نصب کولر آبی در تهران و البرز بسپارید چرا که در طول چند سال اخیر طبق آمار گرفته شده حدودا 650 نفر با برق گرفتگی کشته شده اند که بیشتر آقایان در حال نصب کولر آبی بوده اند.
  3. از فیوز برق‌های 16 آمپری استفاده کنید چرا که این مقدار برای کولر آبی مطلوب است.
  4. برای نصب کولر آبی باید از یک سر خط و فیوز جدا استفاده کنیم و اینکه از برق نور اتاق یا آشپزخانه بگیریم یک کار اشتباه است.
  5. از سیم افشان استفاده نشود.

امروزه شرکت با تجربه و حرفه ای پارسا سرویس با داشتن سابقه ی درخشان در جهت نصب کولر آبی در تهران و البرز فعالیت دارد و آماده ارائه خدمات به شما می‌باشد و دیگر نیاز نیست جان خودتان را به خطر بیاندازید با پارسا سرویس تماس بگیرید .

تعمیر کولر آبی در تهران و البرز

یکی دیگر از خدمات پارسا سرویس تعمیر کولر آبی در تهران و البرز می‌باشد که در ادامه شما را به صورت کلی با آن آشنا خواهیم کرد.
قبل از شروع به تعمیر کولر آبی در تهران و البرز ابتدا باید کولر آبی عیب یابی شود تا متوجه شویم مشکل از چه نقطه ای از کولر است و علت اصلی خنک نکردن کولر آبی را بفهمیم.
در ابتدا باید برای تعمیر کولر آبی در تهران و البرز سیم کشی‌های کولر آبی را برسی کنیم تا ببینیم اتصالی نکرده اند و یا اینکه پوسیده نشده باشند.
و سپس به ترتیب سایر نقاط کولر را چک می‌کنیم که در ادامه پارسا سرویس شما را با آن‌ها آشنا می‌کند.
در مرحله بعدی تعمیر کولر آبی در تهران و البرز به سراغ پمپ رفته و آن را بررسی می‌کنیم، در صورتی که مشکلش با تعمیر رفع شود که چه بهتر ولی در غیر اینصورت باید پمپ کولر آبی تعویض شود.
از دیگر مراحل تعمیر کولر آبی د تهران و البرز موتور مولر می‌باشد.که بخش اصلی کولر آبی است و باید آن را بررسی کنیم تا متوجه شوید که موتور سوخته، نیم سوز شده، جام کرده، تسمه بریده و …. .

تعمیر کولر آبی در تهران و البرز

نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی در تهران و البرز

تعمیر کولر آبی در تهران و البرز کار آسانی نیست و همه نمی‌توانند این کار را انجام دهند و مواظب باشید که کولرآبی خود را دست هر کسی نسپارید چون افرادی وجود دارند که در این زمینه آگاهی کامل ندارند و کولر شما را با مشکلی رو به رو می‌کنند که غیر قابل تعمیر شدن می‌شود و پس از آن هم دیگر نمی‌توانید آن‌ها را پیدا کنید و خسارت کولر را از آن‌ها بگیرید. بهتر است برای تعمیر کولر آبی در تهران و البرز با شرکت‌های مطمئن از جمله پارسا سرویس تماس بگیرید.
تا در صورتی که کولر شما پس از تعمیر دوباره با مشکل رو به رو شد بتوانید به راحتی از خدمات تعمیر دوباره پارسا سرویس بهره مند شوید.

سرویس کولر آبی در تهران و البرز

یکی از کارهایی که باید قبل از فصل گرم تابستان انجام شود سرویس کولر آبی در تهران و البرز است.
سرویس کولر آبی در تهران و البرز شامل کارهایی از جمله تعویض پوشال، شستشوی کولر و … می‌باشد که در ادامه پارسا سرویس به صورت کامل شمارا با آن‌ها آشنا خواهد کرد.

تعویض پوشال

یکی از مهم ترین نکاتی که در سرویس کولر آبی در تهران و البرز رعایت می‌شود تعویض پوشال‌های کولر آبی است که اکثر مردم با آن آشنایی دارند و  می‌توانند به راحتی آنرا عوض کنند.
در صورتی که پوشال‌های کولر خود را عوض نکنید گرد و غبار و رسوبات موجود در آن باعث می‌شود کولر باد گرم و آلوده وارد محیط کند.

تعویض پوشال کولر آبی

نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی در تهران و البرز

سرویس موتور

مرحله بعدی سرویس کولر آبی در تهران والبرز که سرویس موتور و پمپ انجام می‌شود باید موتور و پمپ را که وظیفه تولید و انتقال باد خنک به محیط را دارد پاک کرد و هیچ گونه گرد و غباری روی آن نباشد.
همچنین موتور را باید روغن کاری کرد تا در طول فصل گرما که زیاد کار می‌کند با مشکل رو به رو نشود.

سرویس موتور کولر آبی

نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی در تهران و البرز

شستشوی بدنه

شستشوی بدنه یکی از کارهایی است که باید برای سرویس کولر آبی در تهران و البرز و هر جای دیگر انجام شود.
شستشوی بدنه به صورت زیر انجام می‌شود که موتور کولر را از بدنه آن جدا کرده و سپس به گونه ای که به بدنه ضربه یا خطی وارد نشود آن را شسشتو می‌دهیم به گونه ای که هیچ اثری از گرد و خاک در آن باقی نماند.

بدنه کولر آبی

نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی در تهران و البرز

تسمه موتور

برای سرویس کولر آبی در تهران و البرز یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه شود  تسمه موتور می‌باشد زیرا در صورتی که تسمه پوسیده  و خراب شود باعث بریدن آن شده و موتور کولر را می‌سوزاند.

تسمه موتور کولر آبی

نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی در تهران و البرز

شناور

قبل از راه اندازی و نصب کولر آبی در تهران و البرز باید شناور آن را بررسی کنیم و متوجه این موضوع شویم که آیا شناور به درستی کار می‌کند.

شناور کولر آّبی

نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی در تهران و البرز

شیلنگ

در این مرحله از سرویس کولر آبی در تهران و البرز شیلنگ‌های کولر آبی را چک کنید تا مطمئن شوید سالم هستند چرا که در صورتی که به شلنگ آسیب وارد شود و آب به درستی به پمپ کولر نرسد پمپ کولر می‌سوزد.

شیلنگ کولر آبی

نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی در تهران و البرز

پارسا سرویس با داشتن کادری مجرب و حرفه ای در زمینه نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی در تهران و البرز فعالیت دارد و بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهد جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.